MULTIPLIER EVENT VIRAL VISIONS / DÜSSELDORF

Finałowy dzień projektu Viral Visions

W ramach tego wieczoru zostanie zaprezentowany spektakl LUXA

24.05.2023 / godz. 18:00

Miejsce: Junges Schauspielhaus in Münsterstraße 446, 40470 Düsseldorf

Luksus to dobra materialne i drogie usługi trudno dostępne dla przeciętnego człowieka. Luksus to przyjemność, na która większość z nas może sobie rzadko pozwolić. Spektakl „LUXA” to próba dotknięcia tematu luksusu dla kobiet w kontekście relacji międzyludzkich w świecie popkultury. To idea dotknięcia naszej tożsamości poprzez masowe pragnienia i dążenia człowieka. W tym ujęciu mieści się wiele przedmiotów stanowiących kobiece atrybuty, jak drogie, ekskluzywne perfumy i kosmetyki, torebki czy biżuteria z kamieniami szlachetnymi. Jednak luksus ma wiele oblicz. Luksusem może być jadeit o kolorze butelkowej zieleni wydobywany w Birmie, czyli kamień, który daje nam przyroda w sposób naturalny, ale może być też wolny czas dla kobiety albo możliwość decydowania o własnym ciele. W kontekście klimatycznym i społecznym, szczególnie w przyszłości może stać się tym także woda pitna, która w wielu krajach już dziś jest nazywana niebieskim złotem – BLUE GOLD.

Projekt realizowany w ramach Stypendium Artystycznego Miasta Stołecznego Warszawy 2023.

Partnerzy: Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’, Centrum Promocji Kultury Praga Południe,  Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego, Ośrodek Kultury Ochoty, Arbeit und Leben DGB/VHS NRW e.V. / Viral Visions / Junges Schauspiel / Erasmus+

———————

Project „Viral Visions – deconstructing art immunity” funded by the European Commission through the Erasmus+ Programme

Partners: Arbeit und Leben DGB/VHS NRW e.V. Düsseldorf, La Galerie Chorėgraphique Carcassonne, L’espace ASDC & Zappulla DMN Company Palermo, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ & HOTELOKO movement makers-Warsaw, THEATER DER KLÄNGE / Düsseldorf, Body Architects – Spartenübergreifende Interdisziplinäre