Fundacja

Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ [frt:nf] powstała w 2009 r. z inicjatywy Agaty Życzkowskiej, aktorki, performerki, producentki oraz Dawida Żakowskiego, aktora, reżysera, pedagoga teatru.

Fundacja ma na celu wspieranie i integrację artystów związanych z teatrem, tańcem i kulturą: aktorów, tancerzy, performerów, reżyserów, choreografów, dramaturgów, scenografów, muzyków, fotografów, artystów wideo, filmowców.
Jednym z celów jest także działalność edukacyjna. Zależy nam na wyrównywaniu szans dzieci i młodzieży (również niepełnosprawnych) w rozwoju artystycznym i kulturalnym właśnie poprzez teatr i taniec.
Wizją Fundacji jest świat, w którym kultura wzmacnia międzypokoleniowe więzi społeczne wokół tradycji związanej ze sztuką teatru i tańca oraz dialogu z tą tradycją.

Fundacja zgodnie ze statutem realizuje swoje cele m.in. poprzez organizowanie projektów teatralnych, tanecznych i performatywnych z uwzględnieniem działalności edukacyjnej skierowanej do dzieci i młodzieży.

Fot. Marta Ankiersztejn

Pobierz statut Fundacji

Możesz wesprzeć działania Fundacji:
BGŻ PNB Paribas S.A.
Nr konta: 50203000451110000002608990

NIP 113-278-50-27

Zobacz nasze działania w zakładce PROJEKTY

Projekt Rzecz o wolności / Syrena herbem twym zwodnicza
Projekt Nowe Wyzwolenie