Past Events

U:NEW FESTIVAL DANCE HIGHWAYS / Cutthroat / Karina Szutko

11 grudnia 2021 @ 19:00 - 19:15
+ Google Map

Solo „Cutthroat” to krótka praca choreograficzna młodej tancerki Kariny Szutko, która zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie Solove 2021 w Pałacu Młodzieży w Warszawie.

U:NEW FESTIVAL DANCE HIGHWAYS / RESET / Igor Calonge Martinez

11 grudnia 2021 @ 19:15 - 19:30
+ Google Map

Praca RESET to niestrudzone poszukiwanie własnego stanu. Ma lekki wydźwięk porażki, którą wydycha do małego plastikowego pojemnika. W pojemniku tym przechowywana jest myśl, uczucie lub emocja...

Dowiedz się więcej »

U:NEW FESTIVAL DANCE HIGHWAYS / y’a des choses ou avoir envie de dire des choses / Léa Leclerc

11 grudnia 2021 @ 19:30 - 19:45
+ Google Map

Spektakl taneczny z udziałem ciała, zaniedbanego partnera w świecie pandemii. Co się dzieje, gdy zostajemy sami z jego blaskiem?

Dowiedz się więcej »

U:NEW FESTIVAL DANCE HIGHWAYS / FILM: WoDA – Waterfall of Dance/Democratic/Dialog Actions / Agata Życzkowska

11 grudnia 2021 @ 19:45 - 20:00
+ Google Map

Skoro dostęp do wody pitnej to prawo każdego człowiek na Ziemi, to czy etyczne jest zarabianie na wodzie? Choreografie codzienności wodnej i kilka akcji.

U:NEW FESTIVAL DANCE HIGHWAYS / When Boys Cry / Thomas of Norway

11 grudnia 2021 @ 21:00 - 22:00
Teatr Baza, Podchorążych 39
+ Google Map

Spektakl "When Boys Cry" jest opisywany przez krytyków jako brutalnie szczery i przenosi widza w czasie do sekund, dni i lat po zamachu. Mocna opowieść o walce młodego chłopca z brutalnym, żelaznym uściskiem sprawcy, opowiedziana po latach poprzez ciało dorosłego mężczyzny.

U:NEW FESTIVAL DANCE HIGHWAYS / W drodze – On the Way / zespół New Folk

12 grudnia 2021 @ 19:00 - 19:40
+ Google Map

Inspiracją do stworzenia spektaklu było norweskie przysłowie: tylko ten kto wędruje, odnajduje nowe ścieżki. Nasza wspólna droga rozpoczęła się w 2011 roku. Przez ten czas każdy z nas odkrył nie tylko nowe ścieżki rozwoju, ale również to, kim jest, dokąd dąży, co jest dla niego ważne.

U:NEW FESTIVAL DANCE HIGHWAYS / Apollo et Dafne / Zappulla DMN company

12 grudnia 2021 @ 19:40 - 20:15
+ Google Map

Spektakl oparty na micie o Apollo i Dafne zmienia archetypy relacji pary, prowadząc do uświadomienia sobie mechanizmów zakochania i odrzucenia oraz tworząc zwierciadło świadomości tych, których reprezentacja dotyczy.

13 grudnia 2021 @ 09:00 - 13:00
+ Google Map

Działanie artystów tańca należących do sieci DANCE HIGHWAYS w spotkaniu z lokalnymi uczestnikami warsztatów, gdzie głównymi prowadzącymi jest trójka artystów z kolektywu HOTELOKO movement makers, którzy zaproszą do wspólnych działań i zapoznania się z dobrymi praktykami kolektywu.

14 grudnia 2021 @ 09:00 - 13:00

15 grudnia 2021 @ 09:00 - 13:00