Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

WARSZTATY DANCE HIGHWAYS / HOTELOKO MOVEMENT MAKERS

13 grudnia 2021 @ 09:00 - 13:00

Warsztaty DANCE HIGHWAYS w Warszawie będą dzielić się na dwie części. Pierwsza część to dwa dni wspólnych spotkań profesjonalistów i profesjontalistek  tańca – artystów i artystek – tancerzy i tancerek – choreografów i choreografek we wspólnej rozmowie i działaniu z menadżerami i menadżerkami oraz kuratorami i kuratorkami tańca współczesnego uczestniczącymi w działaniu programu Erasmus+ edukacji dorosłych – transnational meeting – 11-12 grudnia 2021 w godz. 9:00-13:00 – SESJE ZAMKNIĘTE.

Druga część warsztatów to działanie artystów tańca należących do sieci DANCE HIGHWAYS w spotkaniu z lokalnymi uczestnikami warsztatów, gdzie głównymi prowadzącymi jest trójka artystów z kolektywu HOTELOKO movement makers: Agata Życzkowska, Mirek Woźniak, Klara Szela. W ciągu trzech dni po kolei każdy z artystów HOTELOKO zaprosi do wspólnych działań i zapoznania się z dobrymi praktykami kolektywu – 13-15 grudnia 2021 w godz. 9:00-13:00 – SESJE OTWARTE.

OPEN SESSIONS

Prowadzenie: HOTELOKO movement makers – Agata Życzkowska, Mirek Woźniak, Klara Szela

Miejsce: Centrum Promocji Kultury Praga Południe, ul. Podkarbińska 2

13-15.12.2021 – godz. 9:00-13:00

Wstęp bezpłatny – liczba miejsc ograniczona

Obowiązują zapisy: biuro@fundacjarozwojuteatru.pl

 

SESJE OTWARTE:

Prowadzenie: AGATA ŻYCZKOWSKA

Warsztaty polegają na odkryciu własnych tematów powiązanych z ekologią, które są w tym momencie ważne dla poszczególnych uczestników i uczestniczek. Celem jest znalezienie punktu wyjścia do budowania dramaturgii etiudy choreograficznej wokół konkretnego tematu. Zostanie także poświęcona uwaga na połączenie ciała i głosu, gdzie oprócz pracy w grupie nad zbudowaniem wspólnej więzi, także dużą uwagę poświęca się na zadania dźwiękowe z wykorzystaniem zarówno pracy z ciałem, jak i z głosem. Ćwiczenia mają charakter zabawy i są do zrealizowania zarówno przez profesjonalistów, jak i osoby z mniejszym doświadczeniem ruchowym. Podczas warsztatów wykorzystane są indywidualne umiejętności każdego bez nacisku na zbiorową choreografię, przy praktykowaniu ruchu codziennego i autentycznego.

Fot. Pat Mic

AGATA ŻYCZKOWSKA

Choreografka, tancerka, dramaturżka, aktorka i kuratorka tańca. Absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi (2001) i podyplomowych studiów na wydziale Dyplomacja Kulturalna na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Od 2011 r. prowadzi taneczny kolektyw HOTELOKO movement makers. Edukację taneczną i performatywną zdobywała pod okiem takich twórców i twórczyń jak: Nadia Kevan, Jairo Cuesta, Akira Matsui, Daisuke Yoshimoto, Claire Heggen, Thomas Leabhart, Ray Chung, Natalia Iwaniec, Michal Sayfan, Anna Godowska. W ramach działań kolektywu HOTELOKO movement makers zrealizowała kilkanaście spektakli m.in. nagrodzony na Festiwalu Sopockie Konsekwencje Teatralne „Axiom of Choice”. Pracuje także z młodzieżą – zrealizowała m.in. we współpracy z Magdaleną Przybysz spektakl taneczny „Insta Show” (2018), a także we współpracy z Dawidem Żakowskim projekt „Podaj dalej taniec” (2019). Jest zainteresowana sztuką ekologiczną, którą często wplata w pracę pedagogiczną.

Prowadzenie: MIREK WOŹNIAK

Pogłębiona praktyka, w której poprzez ruch i słowo próbować będziemy dotrzeć do serca naszej performatywnej reprezentacji… Rozgościmy się w naszym „private moment”, co stanowić będzie punkt wyjścia do pracy nad osobistym śladem emocjonalno-ruchowym. Podążanie za świadomym impulsem z ciała następować będzie poprzez nawiązanie nici kontaktu z naszym „wewnętrznym tancerzem i tancerką”. Synergia tych doświadczeń stanowić będzie pole do bezpiecznej konfrontacji naszego „Ja” z marzeniem o kontakcie z drugim człowiekiem – widzem i widzką.

Fot. Karolina Jóźwiak

MIREK WOŹNIAK

Tancerz, wokalista – aktor musicalowy, choreograf, performer, pedagog. Magister Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego oraz studiów podyplomowych Coachingu i Mentoringu w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Współtwórca kolektywu artystycznego „Kompania Primavera” wraz z Izą Szostak, Ramoną Nagabczyńską, Anną Hop, Szymonem Osińskim, pod kierownictwem Dariusza Lewandowskiego. Współpracował m.in. z Januszem Józefowieczem, Mikołajem Mikołajczykiem, Natalią Korczakowską, Mają Kleczewską, Martą Ziółek. Prowadzi zajęcia z tańca współczesnego, improwizacji, ruchu scenicznego mieszając różne techniki taneczne używane w musicalu takie jak jazz, modern, funk. W pracy z kolektywem HOTELOKO jako tancerz i choreograf opiera się o techniki improwizacji flying low, animal movement, contact improvisation, ale również bazuje na swojej autorskiej metodzie permanentnego przepływu, którą nazywa „liquid spirit”.

Prowadzenie: KLARA SZELA

Warsztaty będą miały formę researchu ruchowego opartego w pierwszej części na pogłębieniu więzi z samym sobą oraz świadomym odkrywaniu potencjału swojego ciała. Będziemy wykorzystywać do tego konkretne jakości ruchowe, których efektów będziemy doświadczać, i które postaramy się zinterpretować. W drugiej części warsztatu skupimy się na stworzeniu bezpiecznej przestrzeni wzajemnego dotyku. W tej przestrzeni spróbujemy odnaleźć przyjemność i poprzez nią doprowadzić ciało do stanu głębokiego odprężenia. Na koniec będę chciała zaprosić was do wspólnego dzielenia się odczuciami i potrzebami, które pojawiły się w toku warsztatów.

KLARA SZELA

Tancerka, choreografka, performerka. Ukończyła Szkołę Choreografii w Krakowie z tytułem choreograf i instruktor tańca współczesnego i kurs choreografii eksperymentalnej w Centrum w Ruchu w Warszawie. Współpracowała ze Stefano Silvino, Martą Kosieradzką, Marcinem Mięteusem, Karoliną Kroczak. Zrealizowała także m.in. wraz z Mileną Suską duet „well come” oraz solo „Inflating” inspirowane obiektami i rzeźbami Oskara Zięty, którego premiera na Festiwalu Internazionale Dissidanza w Palermo. Rozpoczęła również współpracę z kolektywem HOTELOKO movement makers przy spektaklu „EXTINCTION” oraz projekcie DANCE HIGHWAYS.

DANCE HIGHWAYS to europejski projekt, który łączy sześciu partnerów działających na polu tańca współczesnego: L’espace ASDC i Zappulla DMN Company w Palermo, Fundację Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ i kolektyw HOTELOKO movement makers w Warszawie, THEATER DER KLÄNGE w Düsseldorfie, Dansearena nord w Tromsø, La Fundicion w Bilbao oraz La Galerie Chorėgraphique w Carcassonne. Projekt ten będzie realizowany do sierpnia 2022 roku i ma za zadanie wymianę dobrych praktyk między profesjonalistami i profesjonalistkami w dziedzinie tańca współczesnego i sztuk pokrewnych oraz podwyższanie kompetencji artystów i artystek tańca poprzez warsztaty taneczne różnych technik. Ideą projektu jest wspieranie i poprawa jakości oraz dostępności sztuki i kultury. To także projekt edukacji kulturalnej dla artystów i artystek tańca współczesnego, którego celem jest wzmocnienie synergii między partnerami w kontekście artystycznym, kulturowym i społecznym. Dla sześciu partnerów projektu DANCE HIGHWAYS celem jest znalezienie odpowiedzi na pytania o przyszłość sztuki tańca w kontekście kryzysu wywołanego przez pandemię zarówno dla sektora choreograficznego, jak i dla wrażliwych grup społeczności, poprzez szereg narzędzi, jakie dają praktyki tańca współczesnego.

 

Projekt współfinansowany w ramach Programu Unii Europejskiej „Erasmus+”.

Partnerzy sieci DANCE HIGHWAYS:

La Galerie Chorégraphique/Carcassonne, La Fundición – Asociación Puertas Abiertas/Bilbao, L’ESPACE ASDC/Palermo, Dansearena nord/Tromsø, Theater der Klänge/Germany, Fundacja Rozwoju Teatru 'NOWA FALA

Organizator: HOTELOKO movement makers

Współorganizator: Centrum Promocji Kultury Praga Południe, ul. Podskarbińska 2 / Warszawa

Festiwal U:NEW współfinansuje Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Komisja Europejska w programie Erasmus+, Instytutu Cervantesa w Warszawie

Patronat medialny: TVP Kultura, portal taniecPOLSKA.pl, miesięcznik TEATR, portal e-teatr, portal teatralny.pl, kwartalnik TANIEC, portal Teatr dla Wszystkich, portal ngo.pl, Notes Na 6 Tygodni NN6T

Szczegóły

Data:
13 grudnia 2021
Czas:
09:00 - 13:00

Miejsce

Centrum Promocji Kultury
ul. Podskarbińska 2
Warszawa,
+ Google Map
Skip to content