DANCE HIGHWAYS / DÜSSELDORF / TRANSNATIONAL MEETING 2022

HOTELOKO movement makers partnerem europejskiego projektu DANCE HIGWAYS

DANCE HIGHWAYS to europejski projekt, który łączy sześciu partnerów działających na polu tańca współczesnego: L’espace ASDC i Zappulla DMN Company w Palermo, Fundację Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ i kolektyw Hoteloko movement makers w Warszawie, THEATER DER KLÄNGE w Düsseldorfie, Dansearena nord w Tromsø, La Fundicion w Bilbao oraz La Galerie Chorėgraphique w Carcassonne.

Ten międzynarodowy projekt, wspierany przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus +, jest realizowany w latach 2020-2022 w postaci europejskiego kalendarza spotkań, w celu wymiany dobrych praktyk między profesjonalistami i profesjonalistkami w dziedzinie tańca współczesnego i sztuk pokrewnych. Jednym z ważniejszych zadań będzie także podwyższanie kompetencji artystów i artystek tańca poprzez regularne warsztaty taneczne.

Kolejne spotkanie TRANSNATIONAL MEETING odbyło się w Düsseldorfie w Niemczech we wrześniu 2022. W spotkaniu wzięła udział Agata Życzkowska – jako menadżerka Fundacji Rozwoju Teatru 'NOWA FALA’ oraz kolektywu HOTELOKO movement makers.

Dla polskiego partnera ideą projektu „DANCE HIGHWAYS” jest udział kolektywu HOTELOKO movement makers w ważnych wydarzeniach tanecznych w Europie, takich jak warsztaty, spotkania, dyskusje, konferencje i targi tańca, które w roku 2022 odbywają się w Norwegii, Hiszpanii i Niemczech. Mimo pandemii związanej z wirusem sars-cov2, Fundacja Rozwoju Teatru 'NOWA FALA’ i działający pod jej skrzydłami kolektyw  HOTELOKO movement makers utrzymali współpracę i kontakt z europejskimi partnerami. W roku 2020 kolektyw HOTELOKO prezentował swój spektakl „Absolutely Fabulous Dancers” na festiwalu Dancese-Cites Carcassonne we Francji, a w roku 2021 spektakl „Axiom of Choice” został zaprezentowany na Festival Internazionale Dissidanza w Palermo (maj 2021). Ponadto Agata Życzkowska uczestniczyła na żywo w trzech spotkaniach menadżerów i producentów tańca: we Francji (Carcassonne-luty 2021), w Niemczech (Düsseldorf-lipiec 2021) i we Włoszech (Palermo-październik 2021). DANCE HIGHWAYS to europejski projekt wspierany przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus +. Jednym z ważniejszych zadań jest podwyższanie kompetencji artystów i artystek tańca poprzez regularne warsztaty taneczne. Ideą projektu jest wspieranie i poprawa jakości oraz dostępności sztuki i kultury poprzez konsolidację relacji między profesjonalistami według klucza: Art-Education-Health and Integration. To projekt edukacji kulturalnej dla artystów i artystek oraz menadżerów i menadżerek tańca współczesnego, którego celem jest wzmocnienie synergii między partnerami w kontekście artystycznym, kulturowym i społecznym. Dla sześciu partnerów DANCE HIGHWAYS celem jest znalezienie odpowiedzi na pytania o przyszłość sztuki tańca w kontekście kryzysu wywołanego przez pandemię zarówno dla sektora choreograficznego, jak i dla wrażliwych grup społeczności, poprzez szereg narzędzi, jakie dają praktyki tańca współczesnego.

Projekt współfinansowany w ramach Programu Unii Europejskiej „Erasmus+”.

Kolektyw HOTELOKO movement makers otrzymał także wsparcie w projekcie „DANCE HIGHWAYS” w ramach programu Biura Kultury Miasta Stołecznego Warszawy – „Partnerstwa i sieci współpracy”.