30/11/2019 ABSOLUTELY FABULOUS DANCERS / HOTELOKO MOVEMENT MAKERS / NOC TAŃCA / PROM KULTURY

NOC TAŃCA

 30 listopada 2019 / sobota / godz. 20:00

Miejsce: Prom Kultury Saska Kępa

WSTĘP WOLNY

Rezerwacja bezpłatnych zaproszeń: biuro@fundacjarozwojuteatru.pl

Produkcja: Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’

Partnerzy projektu:

 

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

 

Spektakl „Absolutely Fabulous Dancers” prezentowany w ramach NOCY TAŃCA 2019.

 

Aktorka, tancerz i choreografka wspólnie przyglądają się swoim korzeniom i historii, podejmują temat edukacji, ekologii i tożsamości, zastanawiają się, co dodaje im skrzydeł, a co je podcina. To wszystko w rytmach muzyki lat 80., folku i muzyki klasycznej. Trio Absolutely Fabulous Dancers odpowiedzi i inspiracji szuka w przeszłości, historii Polski, w ruchu codziennym, pamięci ciała i narzędziach performatywnych. W ten sposób artyści z HOTELOKO movement makers budują swój niepowtarzalny i absurdalny styl taneczny.

Podczas procesu towarzyszyły im pytania: Co nas ukształtowało? Dokąd zmierzamy? Czy ktoś wie, jak wyglądałoby nasze życie, gdyby nie narzucona nam z góry edukacja, przez którą musieliśmy przebrnąć? Czy, aby iść dalej, musimy się obudzić i oduczyć wszystkiego, czego najpierw musieliśmy się nauczyć? Czy można na nowo odnaleźć spokój, mimo historii zataczającej kolejne to samo koło?

Recenzja spektaklu 

———————-

HOTELOKO movement makers

Kolektyw HOTELOKO movement makers wyłonił się w 2016 r. z powstałego w 2011 r. Teatru HOTELOKO, którego założycielką jest aktorka, reżyserka i producentka Agata Życzkowska. Artystka porusza się głównie w obszarze nowej choreografii i eksperymentu tanecznego. Podejmuje współpracę z choreografami i choreografkami: Mirek Woźniak, Magdalena Przybysz, Wojciech Grudziński, tworząc projekty artystyczne, edukacyjne i społeczne. Tematy takie jak wspólnota, wolność, miasto, tolerancja, ekologia, równouprawnienie, edukacja są najbliższe twórczyni. Współpracuje także z innymi artystami: Joanna Chitruszko, Katarzyna Kafel, Aleksandr Prowaliński, Ewelina Sobieraj, Dawid Żakowski.

Dlaczego HOTELOKO? Ponieważ kolektyw z założenia nie ma swojej stałej siedziby i jest otwarty na ciągłe przemieszczanie się (HOTEL), stawia na szaleństwo (hiszp. LOCO-czytaj LOKO-szalony), zwraca uwagę na zapisane w oku doświadczenie (OKO).

Dlaczego movement makers? Ponieważ głównym narzędziem opowiadania jest ruch (choć zespół śmiało wplata w swoje performansy również muzykę i słowa.)

Kolektyw zrealizował następujące spektakle: ”frau/mujer/femme”, „#moiprzyjacieletancza”, „Absolutely Fabulous Dancers”, „Darklena”, „Insta Show”, „frau blush” i „Axiom of Choice”. Wspólnie wypracowali oni swój własny język, nieco freakowy styl taneczny stawiający na różnorodność wynikającą z odmiennych korzeni performerów i performerek.

Fot. Karolina Jóźwiak