30/10/2020 OGÓLNOPOLSKI STRAJK KOBIET

Fundacja Rozwoju Teatru 'NOWA FALA’ popiera działania Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

W dniu 28.10.2020 NIE IDZIEMY DO ROBOTY.

30.10.2020 – STRAJK

Zdjęcie pochodzi z naszego spektaklu „frau /mujer / femme” w wykonaniu kolektywu HOTELOKO movement makers w koncepcji, reżyserii i dramaturgii Agaty Życzkowskiej i choreografii Magdaleny Przybysz z dnia 30.09.2016 r., który zaprezentowaliśmy w Warszawie na trzy dni przed strajkiem – CZARNYM PROTESTEM 3.10.2016 r.

Tak trudno uwierzyć, że nadal musimy walczyć o WOLNOŚĆ WYBORU…

Fot. Marcin Woloszczak

Chcemy prawdziwego Trybunału Konstytucyjnego.
Chcemy prawidłowego Sądu Najwyższego.
Chcemy prawdziwego Rzecznika Praw Obywatelskich.
Chcemy nowelizacji budżetu – kasy na ochronę zdrowia, pomoc dla pracowników, przedsiębiorców, kultury i prawdziwe wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami.
Chcemy pełni praw kobiet, legalnej aborcji, edukacji seksualnej, antykoncepcji i ochrony przed przemocą.
Chcemy pełni praw człowieka.
Chcemy świeckiego państwa, w tym zaprzestania finansowania Kościoła z budżetu państwa i likwidacji  religii w szkołach.
Chcemy dymisji rządu.