10-12/09/2010 / TURISTA / PIERWSZY PROJEKT FUNDACJI / FESTIWAL WARSZAWA CENTRALNA MIGRACJE

Marius von Mayenburg

TURISTA

przekład: Karolina Bikont

reżyseria, adaptacja, scenografia, opracowanie muzyczne: Thomas Harzem

dramaturgia: Martyna Miller

występują: Agata Życzkowska, Flores Kovac, Sean Palmer, Krzysztof Szekalski, Paweł

Tucholski

prapremiera polska 10,11,12 września 2010

PRODUCENT: Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’

PARTNER: Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy im. Gustawa Holoubka

Projekt wspierany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej,

Gefördert aus Mitteln der Stiftung für deutsch-polnische Zusammenarbeit

oraz Ambasadę Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie i Austriackie Forum Kultury w Warszawie

turista-ulotka-ok

turista

marius von mayenburg//prapremiera polska//karolinabikont

thomasharzemmartynamiller agatażyczkowska

Projekt pilotażowy Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego WARSZAWA CENTRALNA 2010: „Migracje”

Obóz w centrum miasta

Biały Człowiek podróżuje i zdobywa. Oznacza. Wbija flagi. Robi zdjęcia. Trofea. Zasady.

Dyscyplina. Regulamin. Odpowiednie mówienie. Odpowiednie patrzenie. Komunikacja. Prawa iobowiązki. Najważniejszą umiejętnością jest orientacja. Żadnych nieoczekiwanych ruchów. Zgubienie się oznacza śmierć. Stoisz w czyjejś przestrzeni, korzystasz z czyjegoś czasu. Wieje ciepły wiatr z Zachodu. Czy spłonie las?

Wypełnić formularz. Wyznaczyć odpowiedni teren. Skonstruować obóz w granicach miasta. Nadać mu kształt. Ustalić język. Wcielić się. Nie czekać. Obóz Turista to stan wyjątkowy, zaproszenie do tymczasowej nieobecności, trwającej dokładnie tyle, ile potrzeba, aby niczego nie opuścić. Do teatru, który uciekając od teatralności, musi ją potwierdzić. To obóz, którego najważniejszym celem jest bycie obozem.

OBÓZ NAD WISŁĄ: początek  – 10/09/2010

czas na przybycie: godz. 17.00–19.00, czas na rozbicie namiotów: godz. 19.00-20.00

Cypel Czerniakowski nad Wisłą, Most Łazienkowski, okolice WTW i barki MARISTO, przy ul.

Zaruskiego

Uczestnictwo w obozie jest bezpłatne

rejestracja: turista@teatrdramatyczny.pl