INSTA SHOW / CENTRUM LUBELSKA / WARSAW

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, e-teatr, teatr dla wszystkich.pl, miesięcznik TEATR, RDC, Warsawholic, Going., TANIEC, Teatralia.com.pl, Notes na 6 tygodni

„Insta Show” to kolejny projekt choreografki Magdaleny Przybysz we współpracy z reżyserką Agatą Życzkowską założycielką HOTELOKO movement makers. W spektaklu bierze udział młodzież w wieku gimnazjalnym i licealnym: młodzi, zdolni tancerze i performerzy w wieku 13-16, wybrani do projektu w drodze castingu. Instagram jest pretekstem do opowiedzenia o młodym pokoleniu poprzez ruch i story telling.
Twórczynie projektu zachęcają młodych performerów do tego, aby swoim głosem opowiedzieli o tożsamości nastolatków. Punktem wyjścia do rozmów i poszukiwań materiału ruchowego jest temat treści zamieszczanych przez młodzież na jednym z internetowych narzędzi społecznościowych, Instagramie – niezwykle popularnym medium wśród młodego pokolenia.
To, co jest esencją tego projektu, to fakt, że Magdalena Przybysz i Agata Życzkowska realizują performans dla młodzieży i dorosłych, w którym pragną oddać wypowiedź młodym performerom. W ten sposób chcą wydobyć autentyczność i artystyczną szczerość przekazu.

Koncepcja i choreografia: Magdalena Przybysz
Reżyseria i dramaturgia: Agata Życzkowska
Wykonanie: Zuzanna Gałka, Kseniia Gluskina, Jakub Hardecki, Oliwier Kasica, Malwina Polańska, Hanna Snochowska, Karina Szutko
Koprodukcja: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers / PROM Kultury Saska Kępa
Partnerzy: Dom Kultury Kadr / Teatr BAZA / Fundacja Artystyczna PERFORM
Organizator pokazu: Stowarzyszenie Sztuka Nowa

INSTA SHOW
29.11.2018 (czwartek) g. 19:00
Centrum Lubelska 30/32 ; sala Studium Teatralnego
Bilety: 10 zł dostępne na ewejsciowki.pl

___________________________________
Projekt PODAJ DALEJ
PODAJ DALEJ to projekt umożliwiający wymianę technik performatywnych realizowany w ramach linii edukacyjnej Stowarzyszenia Sztuka Nowa od 2012 roku.
Jego celem jest umożliwienie spotkania się grup prowadzonych różnorodnymi technikami teatralnymi, tanecznymi, performatywnymi.

Projekt oparty jest na zasadzie „Każdy uczy każdego”. W ramach projektu PODAJ DALEJ grupy mają szansę spotkać się i stać się specjalistami zdobytych w trakcie zajęć umiejętności artystycznych. Podczas finałowego warsztatu każda z grup uczy znanych sobie technik artystycznych uczestników innych grup.
Elementem projektu PODAJ DALEJ są pokazy spektakli grup biorących udział w projekcie.

PODAJ DALEJ ukazuje różnorodność form teatru i sztuk performatywnych wykorzystywanych przez warszawskich artystów i animatorów do tworzenia innowacyjnych projektów społecznych.

________________________________
Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.