WOJCIECH GRUDZIŃSKI

TANCERZ / CHOREOGRAF

Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej imienia R. Turczynowicza w Warszawie oraz Wydziału Tańca Współczesnego Codarts – Rotterdam Dance Academy w Holandii. Zrealizował autorskie spektakle„SLAVE4YOU dlaciebiedlarodziny”, „PAX” (w ramach Stypendium Ministra w dziedzinie Taniec 2017), „POPULUXE” (w ramach Solo Projekt Plus 2018), "RODOS" (Komuna Warszawa 2019), "Dance Mom" (w ramach programu Poszerzenie Pola w Nowym Teatrze 2021). Latem 2018 roku wraz z Aleksandrą Osowicz i Joanną Ostrowską stworzył Performance Międzygatunkowy w ramach rezydencji w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie. Współpracuje z HOTELOKO movement makers. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz holenderskich programów: Schuurman Schimmel – van Outeren Stichting i Stichting Bekker – La Bastide – Fonds. Laureat konkursu na wizytę studyjną w Movement Research at Judson Church w Nowym Jorku. Podczas edukacji tanecznej grał w przedstawianiach takich choreografów jak: Itamar Serussi, Hans van Manen, Ed Wubbe oraz Jirii Kylian. W 2013 odbył staż z zespołem St. Jens Van Daele Dance Company. W 2015 grał w spektaklu THE WOLF AND PETER w CoisCeim Dance Theatre w Dublinie. Uczestniczył w warszawskiej wersji spektaklu GALA Jérôme’a Bela, którego premiera odbyła się w lipcu 2017 w Nowym Teatrze w ramach Festiwalu Ciało/Umysł.

Współpracował z HOTELOKO movement makers przy spektaklach "#moiprzyjacieletancza/ Moi przyjaciele tańczą", "Absolutely Fabulous Dancers", "Darklena" i "frau blush" w latach 2016-2019.