18/03/2020 SPEKTAKL MOI PRZYJACIELE TAŃCZĄ / #moiprzyjacieletancza DOSTĘPNY PRZEZ MIESIĄC ON-LINE / HOTELOKO #zostańwdomu

Koncepcja i choreografia: Magdalena Przybysz
Reżyseria i dramaturgia: Agata Życzkowska
Współpraca artystyczna: Wojciech Grudzinski / Mikołaj Prynkiewicz
Wykonanie: Wojciech Grudziński / Mikołaj Prynkiewicz / Magdalena Przybysz / Agata Życzkowska
Partnerzy: PROM Kultury Saska Kępa / Centrum Promocji Kultury Praga Południe / Centrum Sztuki Tańca w Warszawie
Spektakl powstał dzięki współfinansowaniu m.st. Warszawa
Spektakl wybrany w programie Instytut Muzyki i Tańca Scena dla tańca 2017 oraz prezentowany na Mandala Performance Festival we Wrocławiu 2017, a także w Teatrze Studio w Warszawie w ramach programu Scena Tańca Studio.
Nagranie spektaklu z pokazu w Domu Kultury Kadr w ramach projektu Centrum Sztuki Tańca w Warszawie (2017)
Zapraszamy!
Drodzy, w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego jeśli tylko macie taką możliwość, zostańcie w domu #zostańwdomu. Udostępniamy bezpłatnie dla Was nasz spektakl „Moi przyjaciele tańczą / #moiorzyjacieletancza„, jedną z pierwszych produkcji kolektywu HOTELOKO movement makers. Nagranie z 9.10.2017:
Link dostępny od 18.03 do 18.04.2020 r.

Spektakl zawiera sceny nagości.
Projekt #moiprzyjacieletancza wg koncepcji i w choreografii Magdaleny Przybysz oraz w reżyserii i dramaturgii Agaty Życzkowskiej jest efektem poszukiwań strategii związanych z opowiadaniem historii – tzw. story telling.

Przyświeca mu prosta zasada:

To, czego się nie da opowiedzieć słowami – zatańcz lub zaśpiewaj.

To, czego się nie da zatańczyć – powiedz.

To, czego nie da się w żaden sposób wyrazić – przemilcz.

Proces projektu bazuje bazuje wokół poszukiwań odpowiedzi na następujące pytania:

Jak ważny jest sam początek?

Czy współczesne rytuały umożliwiają budowanie społecznych więzi opartych na demokratycznej komunikacji?

W jaki sposób możemy recyklingować nasze wspomnienia oraz rzeczy, które posiadamy?

Czym jest kaprys sceniczny?

Czy musimy tańczyć, jak nam zagrają?

#moiprzyjacieletancza

#storrytelling #taniec #rytualyotwarcia #recyklingrzeczy #recyklingwspomnien #kaprysysceniczne

#magda #tanczmyinaczej #niznamzagraja #adhd

#agatha #tanczmyinaczej #swiatbedziemartwypodskorupawladzyipieniedzy #mojparyz