FRAU MUJER FEMME 2017

Organizatorzy: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers Partner projektu: Dom Kultury Kadr Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, e-teatr, RDC,  teatr dla was.pl, miesięcznik TEATR Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa

W ramach Centrum Sztuki Tańca zostanie pokazana nowa wersja performansu „frau/mujer/femme” w koncepcji i reżyserii Agaty Życzkowskiej. Spektakl będzie zaprezentowany w cyklu:

OKO CYKLONU

Centrum burzliwych wydarzeń. Centrum ważnych spraw. Centrum czasem niebezpieczne, szokujące, zadziwiające. Spektakle prezentowane przez artystów w tym cyklu podejmują ważne tematy na bardzo różne sposoby. Artyści używają improwizacji, budują napięcie z mikroruchów, korzystają z narzędzi performatywnych, łączą różne style taneczne, różne dziedziny sztuki: taniec/teatr/film/muzyka/art – korzystają z wideo, budują instalacje lub działają na pustej przestrzeni. Jedno łączy spektakle tych artystów: są jak oko cyklonu – podejmują wątki ważne, burzliwe, czasem niebezpieczne, ekstremalne, choć bardzo bliskie każdemu.

27.11.2017 / godz. 19:30

OKO CYKLONU: „frau/mujer/femme”  / Agata Życzkowska / Magdalena Przybysz /HOTELOKO movement makers

Koncepcja/dramaturgia/wideo: Agata Życzkowska

Choreografia: Magdalena Przybysz

Performerzy: Katarzyna Kafel, Magdalena Przybysz, Rafał Urbacki, Agata Życzkowska

Trailer:

Jak masz na imię?

Jakie są Twoje korzenie?

Gdzie się urodziłaś/eś?

Jakie miałaś/eś najpiękniejsze przeżycie związane z kobiecością/męskością?

Co dla Ciebie oznacza być kobietą/mężczyzną?

Ile widzisz w sobie swojej matki/ojca?

Performance o kobiecości, nie-tylko dla kobiet, którego głównym tematem jest tożsamość związana z byciem kobietą lub byciem meżczyzną. Na ile jest to ograniczające, a na ile wyzwalające? Jakie są dobre i złe strony bycia kobietą/mężczyzną w dzisiejszych czasach w Warszawie, w Polsce, w Europie? I jak możemy to zmieniać, transformować, rozwijać? Pytania, które stawiają artystki i artyści są czasem trudne, czasem bardzo proste. Łączy je szczerość wypowiedzi artystycznej i dążenie do prawdy. Projekt o charakterze tożsamościowo-społecznym w koncepcji Agaty Życzkowskiej i choreografii Magdaleny Przybysz, w nowej konfiguracji HOTELOKO movement makers z Katarzyną Kafel i Rafałem Urbackim.

Po spektaklu zapraszamy na spotkanie artystów z widzami.

Spotkanie prowadzi Mateusz Szymanówka

Fot. Pat Mic

Bilety 10 zł / dostępne w kasach DK Kadr i na stronie DK Kadr: http://www.dkkadr.waw.pl/

————————————————————————————