14/10/2017 / #moiprzyjacieletancza/ MOI PRZYJACIELE TAŃCZĄ /HOTELOKO MOVEMENT MAKERS / SCENA DLA TAŃCA / SŁUPSK

Słupski Ośrodek Kultury, ul. Braci Gierymskich 1 / Słupsk – 14.10.2017 godz. 19:00

Koncepcja i choreografia: Magdalena Przybysz

Reżyseria i dramaturgia: Agata Życzkowska

Współpraca artystyczna: Wojciech Grudziński / Mikołaj Prynkiewicz

Wykonanie: Wojciech Grudziński / Mikołaj Prynkiewicz / Magdalena Przybysz / Agata Życzkowska

Partnerzy: Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie / Słupski Ośrodek Kultury / Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Prezentacja spektaklu odbywa się w ramach projektu realizowanego we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2017.

Performance #moiprzyjacieletancza w koncepcji i choreografii Magdaleny Przybysz w październiku:

Musimy tańczyć, jak nam grają?

Projekt #moiprzyjacieletancza wg koncepcji i w choreografii Magdaleny Przybysz oraz w reżyserii i dramaturgii Agaty Życzkowskiej jest efektem poszukiwań strategii związanych z opowiadaniem historii – tzw. story telling.

Przyświeca mu prosta zasada:

To, czego się nie da opowiedzieć słowami – zatańcz lub zaśpiewaj.

To, czego się nie da zatańczyć – powiedz.

To, czego nie da się w żaden sposób wyrazić – przemilcz.

Proces projektu bazuje bazuje wokół poszukiwań odpowiedzi na następujące pytania:

Jak ważny jest sam początek?

Czy współczesne rytuały umożliwiają budowanie społecznych więzi opartych na demokratycznej komunikacji?

W jaki sposób możemy recyklingować nasze wspomnienia oraz rzeczy, które posiadamy?

Czym jest kaprys sceniczny?

Czy musimy tańczyć, jak nam zagrają?

#moiprzyjacieletancza

#storrytelling #taniec #rytualyotwarcia #recyklingrzeczy #recyklingwspomnien #kaprysysceniczne

#magda #tanczmyinaczej #niznamzagraja #adhd

#agatha #tanczmyinaczej #swiatbedziemartwypodskorupawladzyipieniedzy #mojparyz

#wojciech #tanczmyinaczej #officejob #mystoryisnostory #madonna

#nikolas #tanczmyinaczej #gwiazdyprzestanaswiecic #irozsadzinamlby #mieczswietlny

Trailer spektaklu:

Recenzja spektaklu:

Hoteloko movement makers powstał w 2011 r. z inicjatywy aktorki, reżyserki, performerki i producentki Agaty Życzkowskiej. Obecnie współtworzy go z Magdaleną Przybysz i Wojciechem Grudzińskim. Początkowo nazwa brzmiała Teatr HOTELOKO, ale została zmieniona, ponieważ nowa nazwa lepiej oddaje charakter wspólnych działań artystycznych. Artyści wspólnie realizują projekty artystyczne, edukacyjne i społeczne na pograniczu tańca, teatru i performans, łącząc te dziedziny sztuki. Nazwa HOTELOKO movement makers jest związana z ideą:

JESTEŚMY TAM, GDZIE JEST DOBRY FLOW.

www.facebook.com/HOTELOKO