MARTA ANKIERSZTEJN

FOTOGRAF

Absolwentka Wiedzy o Teatrze na Akademii Teatralnej w Warszawie. Ukończyła trzyletnie Studium Fotografii w Związku Polskich Artystów Fotografików obroną dyplomu i wystawą w Starej Galerii ZPAF. Dwukrotnie nagradzana na konkursie fotograficznym „Taniec - energia ciała i wyobraźni”, któremu towarzyszyła wystawa w ramach Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie. Współpracuje między innymi z Instytutem Teatralnym, Instytutem Muzyki i Tańca, Fundacją Ciało/Umysł, warszawskimi teatrami: Studio, Powszechnym i Polskim, a także Teatrem Polskim w Bydgoszczy. Dokumentuje najważniejsze festiwale teatralne i taneczne, m. in. Warszawskie Spotkania Teatralne i Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł. W 2012 roku otrzymała stypendium artystyczne m. st. Warszawy, w ramach którego powstał projekt "Urbanflowers" - seria portretów warszawskich tancerzy improwizujących w przestrzeni miejskiej. Wystawa prezentowana była m.in. podczas Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania w Teatrze Studio w Warszawie i Polskiej Platformy Tańca w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Od 2010 roku współpracuje z Bartłomiejem Sawką przy projektach komercyjnych pod szyldem Cinefoto. Z Fundacją Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ i Teatrem HOTELOKO współpracuje od początku przy większości projektów.
Portfolio fotografki dostępne jest na stronie www.ankiersztejn.com