MACIEJ FELIGA

TANCERZ / PERFORMER / AKTOR

Od młodego wieku tańczył klasykę, taniec współczesny i taniec turniejowy w różnych stylach tanecznych. Uczęszczał do Studia Teatralnego w Teatrze BAZA prowadzonego przez Tomasza Zadróżnego. Od 2023 roku należy do kolektywu HOTELOKO movement makers, z którym zrealizował spektakl „SOLARPUNK” w koncepcji i choreografii Agaty Życzkowskiej, prezentowany podczas U:NEW Dance Wave Festival w Warszawie oraz na festiwalu Festival Internazionale Dissidanza w Palermo (2023). Ponadto wraz z kolektywem HOTELOKO movement makers pod skrzydłami Fundacji Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ brał udział w dwóch projektach tanecznych, które zrealizował z zespołami europejskimi z Włoch, Francji, Belgii i Serbii: „Innovative Tools for Dance Teachers-In.To.Da.Te.” i „Contemporary Dance for Sustainability and Inclusion-CODASI” prowadzonych w ramach programu Erasmus+ w Warszawie i w Palermo. Współpracował z Dawidem Żakowskim przy dwóch spektaklach w sochaczewskim Teatrze Maska: „Balladyna” (2020) i „FEferdydurke” (2021) – prezentowany także m.in. na Festiwalu Saturator Teatralny w Garwolinie oraz przy Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „Unity III”, gdzie zrealizował projekt „Podaj Dalej” wspólnie z zespołami zagranicznymi z Czech, Słowacji i Węgier (2021). Brał także udział w musicalu „OzRemix (2021) oraz w spektaklu „Jesteśmy Wspaniali” (2022) Teatru Maska. W roku 2022 rozpoczął współpracę ze Stowarzyszeniem Sztuka Nowa, gdzie zrealizował spektakl na 27.międzynarodowy Festiwal Szekspirowski „Hamlet.motion”, który w roku 2023 przekształcił się w spektakl „Hamlet w ruchu” prezentowany w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie oraz w Fabryce Sztuki w Łodzi. Ponadto brał także udział w performansie „Czułość” na recitalu pianistki i wokalistki Darii Kobiereckiej, gdzie miał okazję zrealizować i wykonać choreografię. Interesuje się również mediami społecznościowymi i marketingiem, a prywatnie podróżuje i realizuje swoje pasje takie, jak np. kostiumografia.