HOTELOKO

HOTELOKO movement makers

    

Fot. Marta Ankiersztejn

HOTELOKO movement makers: Teatr powstał w 2011 r. z inicjatywy aktorki, reżyserki i producentki Agaty Życzkowskiej. Obecnie artystka tworzy go wraz z choreografami i tancerzami Wojciechem Grudzińskim oraz Magdaleną Przybysz. Razem realizują projekty artystyczne, edukacyjne i społeczne na pograniczu tańca, teatru i performans. Nazwa HOTELOKO movement makers powstała w 2017 r. podczas pracy nad spektaklem „Absolutely Fabulous Dancers”. Pozostałe wspólne spektakle to ”frau/mujer/femme”, „#moiprzyjacieletancza”, „Darklena”, „Insta Show” i „frau blush”. Wspólnie wypracowali oni nieco freakowy styl. W sferze kostiumu u Agaty Życzkowskiej królują cekiny, które pojawiają się w każdym spektaklu. Lśnienie jest zamierzonym obrazem, a definiuje je zdanie: „Mieszkam w cekinowej kuli”. Cechą charakterystyczną prac HOTELOKO jest połączenie nowego tańca współczesnego i nowej choreografii, ruchu autentycznego, ruchu codziennego z elementami teatru, a także angażowanie widzów do udziału w spektaklach. W wielu scenach widzowie performatywnie współtworzą świat wraz z artystami. Ideą jest próba zatarcia granicy pomiędzy widzem i performerem oraz odwrócenie ról. Najważniejszym kryterium jest kryterium prawdy. Na scenie ważne jest oko artysty i widza, które wyraża całą prawdę. Teatr na scenie HOTELOKO istnieje tylko w technice i rzemiośle, ale kolektyw daleki jest od wykorzystywania teatru, aby tworzyć maski. Cekiny nie są maską, są podkreśleniem osobowości. HOTELOKO realizuje spektakle, które dotykają rzeczywistości, dramaturgia powstaje z inspiracji dzisiejszym światem w Polsce i za granicą. Tematy takie jak wspólnota, wolność, miasto, tolerancja, równouprawnienie, edukacja są bliskie artystom. HOTELOKO nie ma swojej stałej siedziby. Artyści pracują w Warszawie w różnych miejscach oraz współpracują z Berlinem i innymi miastami Europy.

Nazwa HOTELOKO movement makers jest związana z ideą:
JESTEŚMY TAM, GDZIE JEST DOBRY FLOW: CENTRUM SZTUKI TAŃCA W WARSZAWIE  /// PROM KULTURY SASKA KĘPA /// CENTRUM PROMOCJI KULTURY /// TEATR BAZA 

Zobacz szczegóły naszych produkcji w zakładce PROJEKTY

 

 

PRODUKCJE HOTELOKO

„frau blush” / PREMIERA 8.10.2018 / CENTRUM SZTUKI TAŃCA W WARSZAWIE

Premiera we współpracy Agaty Życzkowskiej i Wojciecha Grudzińskiego przy udziale Katarzyny Kafel. Temat kobiecości przewija się w spektaklach HOTELOKO. Spojrzenie na temat nie-kobiecości z różnych perspektyw.

Fot. Marta Ankiersztejn

———-

INSTA SHOW / PREMIERA 10.09.2018 / CENTRUM SZTUKI TAŃCA W WARSZAWIE

„Insta Show” to kolejny projekt choreografki Magdaleny Przybysz we współpracy z reżyserką Agatą Życzkowską, tym razem skierowany do młodzieży, ale także dorosłych. W spektaklu bierze udział młodzież w wieku gimnazjalnym i licealnym: młodzi, zdolni tancerze i performerzy w wieku 13-16, wybrani do projektu w drodze castingu. Instagram jest pretekstem do opowiedzenia o młodym pokoleniu poprzez ruch i story telling.Spektakl zrealizowany w koprodukcji Centrum Sztuki Tańca w Warszawie i Promu Kultury Saska Kępa.

 

Fot. Marta Ankiersztejn

———-

DARKLENA / PREMIERA 4.06.2018 / CENTRUM SZTUKI TAŃCA W WARSZAWIE

Spektakl dla dzieci powyżej 10 roku życia. Pierwsza produkcja HOTELOKO skierowana do młodej widowni. Spektakl przygotowany wspólnie przez Agatę Życzkowską, Wojciecha Grudzińskiego, Joannę Chitruszko oraz przy udziale młodego tancerza 11 letniego Bastiana Knober-Żebrowskiego. Spektakl zrealizowany w koprodukcji Centrum Sztuki Tańca w Warszawie i Promu Kultury Saska Kępa.

Fot. Marta Ankiersztejn

———-

ABSOLUTELY FABULOUS DANCERS / PREMIERA 30.06.2017 / PROM KULTURY SASKA KĘPA

w 2017 r. powstała nowa produkcja „ABSOLUTELY FABULOUS Dancers” we współpracy z Magdaleną Przybysz i Wojciechem Grudzińskim, a HOTELOKO zmieniło nazwę na HOTELOKO movement makers.

Fot. Marta Ankiersztejn

———-

#moiprzyjacieletancza / PREMIERA 22.10.2016 / CENTRUM PROMOCJI KULTURY

Performance w koncepcji Magdaleny Przybysz we współpracy z Agatą Życzkowską. W projekcie wzięli udział tancerze Wojciech Grudziński i Mikołaj Prynkiewicz wybrani do spektaklu w drodze castingu performatywnego. Spektakl prezentowany w ramach Festiwalu Mandala we Wrocławiu, Sceny Tańca Studio w Warszawie oraz programu Scen dla Tańca IMiT w Krakowie i Słupsku.

   

Fot. Marta Ankiersztejn

frau / mujer / femme / PREMIERA 17.07.2016 / PROM KULTURY SASKA KĘPA

Premiera zrealizowana w ramach 25 lecia współpracy pomiędzy miastami Warszawa-Berlin we współpracy Agaty Życzkowskiej z Ellen Gronwald, Alfredo Bautista, Katarzyną Kafel z Berlina. Pierwsza produkcja HOTELOKO przy współpracy z choreografką i tancerką Magdaleną Przybysz.

    

Fot. Marta Ankiersztejn / Pat Mic / Marta Ankiersztejn

——————————————–

W 2014 r. Agata Życzkowska rozpoczęła poszukiwania w dziedzinie performance. We współpracy z Thomasem Harzemem powstały dwa performansy: „selfie/kiste/pudełko” (Prom Kultury Saska Kępa 2014) oraz performance „jutro: urodziny” inspirowany ostatnim przedstawieniem Tadeusz Kantora „Dziś są moje urodziny” (Prom Kultury Saska Kępa 2015).

„jutro: urodziny” / PREMIERA 31.05.2015 / PROM KULTURY SASKA KĘPA

  

Fot. Marta Ankiersztejn

———-

„selfie / kiste / pudełko” / PREMIERA 21.11.2014 / PROM KULTURY SASKA KĘPA

Performance przy współpracy z Thomasem Harzemem i Katarzyną Kafel.

 

Fot. Marta Ankiersztejn

———————————————————-

Trzy produkcje zostały zrealizowane jako teatralne spektakle dramatyczne Teatru HOTELOKO:
„Końce świata” Marca Beckera w reż. Karoliny Kirsz (Prom Kultury Saska Kępa 2012) /// „Podwórko Korczaka” w reż. Pawła Paszty – spektakl dla widzów dorosłych zrealizowany w ramach Roku Korczakowskiego (Teatr Kamienica 2012)  /// „69” Igora Bauersimy w reż. Karoliny Kirsz (Prom Kultury Saska Kępa 2014).

„69” / PREMIERA 27.03.2014 / PROM KULTURY SASKA KĘPA

Spektakl w reżyserii Karoliny Kirsz we współpracy z Agatą Życzkowską, Grzegorzem Stoszem i Thomasem Harzemem. Prapremiera dramatu Igora Bauersimy pt. „69” w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru.

Fot. Marta Ankiersztejn

———-

PODWÓRKO KORCZAKA / PREMIERA 14.12.2012 / TEATR KAMIENICA

Spektakl we współpracy Agaty Życzkowskiej i Pawła Paszty (dramaturgia i reżyseria).  Projekcje wideo wykonał Thomas Harzem. Spektakl dla widzów dorosłych zrealizowany z okazji Roku Korczaka we współpracy HOTELOKO z Teatrem Kamienica. W spektaklu wzięli udział Alicja Dąbrowska, Włodzimierz Press i Marcin Chochlew oraz Agata Życzkowska.

 

Fot. Marta Ankiersztejn

———-

KOŃCE ŚWIATA / 27.03.2012

Prapremiera niemieckiego dramatu Marca Beckera w reż. Karoliny Kirsz. Premiera odbyła się w Promie Kultury Saska Kępa (dawniej Klub Kultury Saska Kępa).

    

Fot. Marta Ankiersztejn / Magda Kuc / Marta Ankiersztejn

—————

PRACOWNIA LUDICA NR 2 / 21.10.2011

Pierwszy spektakl Teatru HOTELOKO bazujący na teatrze fizycznym „Pracownia Ludica nr2” powstał we współpracy z hiszpańską grupą Enczima Teatro i miał premierę w Madrycie 21 października 2011 r. Tematyka spektaklu oscylowała wokół poszukiwania korzeni poprzez gry i zabawy z dzieciństwa. W projecie wzięli udział artyści z Polski, Hiszpanii, Chile i Argentyny.

      

„Pracownia Ludica nr 2” / Fot. Piotr Tołoczko