• To wydarzenie minęło.

NOC TAŃCA / CPK

17 października 2020 @ 19:00 - 22:00

Darmowy

Wieczór z tańcem współczesnym w różnych formach.

CZĘŚĆ 1

„WoDA: Waterfall of Dance/Democratic/Dialog Actions” / Agata Życzkowska / wideo

„gulugulu” / Izabela Orzełowska / wideo

„Welcome to the New Age”/ Karina Szutko / wideo

„Bezwodność” / Sylwia Marciniuk (Malina) / wideo

„Another Perspective” / Magdalena Olędzka / Nikola Zientarska

„Drowning from Splendor” / Mateusz Pindelski / Klara Szela

CZĘŚĆ 2

„AXIOM of CHOICE” / HOTELOKO movement makers: Mirek Woźniak / Agata Życzkowska

CZĘŚĆ 3

„Nie My. Taneczne kino nieme” / Łukasz Wójcicki / wideo

„STILL STANDING” – PREMIERA VIDEO / Aleksandra Janus / Weronika Pelczyńska / Monika Szpunar

„Insanus” / Teatr Tańca Jazgot / chor. Aneta Bułka

„Gdyby w wody nie ściekały” / Katarzyna Sypniewska / Amanda Nabiałczyk / Magdalena Zdanowicz

————

Kalejdoskop, mikrokosmos, fantazja, abstrakcja, zbiór doświadczeń i ruch kierujące się własnymi prawami stworzone podczas izolacji.
To koniec. System, którym dotąd się posługiwaliśmy, ulega destrukcji. Ciemność zalewa nas jak powódź, a nasze umysły stają się toksyczne.
Zwróćcie uwagę na osoby wykluczone, które nie mają głosu w debacie publicznej, które są tylko numerami i ciałami w tragediach ludzkości, takich jak niewolnictwo, eksterminacje mniejszości narodowych, handel ludźmi czy imigracje.
Stawiamy pytanie o troskę, jako możliwą postawę wobec tego, co pozostało z historii – troskę, która kieruje nas nie tylko w przeszłość, ale także ku teraźniejszości i przyszłości.
Selektory to wątki wspólne jak pokolenie, stosunek do ekologii, liczby, feromony, grupa krwi, bycie odmieńcem czy zapach mandarynek z dzieciństwa.
Woda jest ostatnim dobrem naturalnym, które jeszcze nie zostało skomercjalizowane na całym świecie. Ale już dziś jest ona nazywana „niebieskim złotem. Czy moralne jest zatem zarabianie na wodzie? Światowa walka o prawo do wody trwa.
Świat sprawia wrażenie zmarszczek na powierzchni oceanu. Ten ocean to Ty sam/sama. Bez wody nic w naszym świecie nie istnieje i nie będzie istniało.
Zaczyna się krótkimi wykrzyknieniami dzieci, które mówią o swoich marzeniach.
Żyjemy wygodnie, korzystając z ułatwień i przyjemności, które są szkodliwe dla naszego klimatu.
Emocje, bóle, żale…wycisz one.
Woda wszystko pamięta, wchłania i zabiera z nurtem dalej.

Kuratorka: Agata Życzkowska
agata@fundacjarozwojuteatru.pl