• To wydarzenie minęło.

Transnational Meeting – 24/25/02/2021

France / Carcassonne

HOTELOKO movement makers partnerem europejskiego projektu DANCE HIGWAYS

DANCE HIGHWAYS to europejski projekt, który łączy sześciu partnerów działających na polu tańca współczesnego: L’espace ASDC i Zappulla DMN Company w Palermo, Fundację Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ i kolektyw Hoteloko movement makers w Warszawie, THEATER DER KLÄNGE w Düsseldorfie, Dansearena nord w Tromsø, La Fundicion w Bilbao oraz La Galerie Chorėgraphique w Carcassonne.

Ten międzynarodowy projekt, wspierany przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus +, będzie realizowany przez dwa kolejne lata w postaci europejskiego kalendarza spotkań, w celu wymiany dobrych praktyk między profesjonalistami i profesjonalistkami w dziedzinie tańca współczesnego i sztuk pokrewnych. Jednym z ważniejszych zadań będzie także podwyższanie kompetencji artystów i artystek tańca poprzez regularne warsztaty taneczne.

Ideą projektu jest wspieranie i poprawa jakości oraz dostępności sztuki i kultury poprzez konsolidację relacji między profesjonalistami według klucza: Art-Education-Health and Integration. To projekt edukacji kulturalnej dla artystów i artystek oraz menadżerów i menadżerek tańca współczesnego, którego celem jest wzmocnienie synergii między partnerami w kontekście artystycznym, kulturowym i społecznym.

Od lutego 2021 r. do września 2022 r. zostanie zorganizowanych pięć dwudniowych międzynarodowych spotkań oraz pięć pięciodniowych warsztatów, które zgromadzą odpowiednio dwunastu międzynarodowych ekspertów i ekspertek w dziedzinie tańca i dokonają innowacyjnych doświadczeń artystycznych z udziałem osiemnastu profesjonalnych tancerzy i tancerek z konsorcjum DANCE HIGHWAYS, podczas dwudziestu pięci dni warsztatów. Ponadto sześciu partnerów stworzy międzynarodowe festiwale, a także różne programy i wydarzenia upowszechniające sztukę tańca współczesnego, co stworzy okazję do podzielenia się owocami tego procesu z szeroką publicznością.

Dla sześciu partnerów DANCE HIGHWAYS celem jest znalezienie odpowiedzi na pytania o przyszłość sztuki tańca w kontekście kryzysu wywołanego przez pandemię zarówno dla sektora choreograficznego, jak i dla wrażliwych grup społeczności, poprzez szereg narzędzi, jakie dają praktyki tańca współczesnego.

La Galerie Chorégraphique, wiodący partner DANCE HIGHWAYS, będzie gospodarzem pierwszego  spotkania w Carcassonne w dniach 24 i 25 lutego 2021 roku. Polskę będą reprezentowały Agata Życzkowska, reżyserka, aktorka, menadżerka i kuratorka tańca oraz  Adriana Liwara, menadżerka i koordynatorka realizująca projekty taneczne.

Projekt współfinansowany w ramach Programu Unii Europejskiej „Erasmus+”.

Działania

• Transnational meeting, 24–25 lutego 2021, Carcassonne, Francja