ABSOLUTELY FABULOUS DANCERS / HOTELOKO MOVEMENT MAKERS / STREAMING ONLINE

Wsparcie pokazu online ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Spektakl powstał dzięki współfinansowaniu m.st. Warszawa

Fot. Marta Ankiersztejn

Zapraszamy na spektakl “Absolutely Fabulous Dancers”
HOTELOKO movement makers: Przybysz/ Życzkowska
Dostęp bezpłatny – streaming na żywo na portalu Facebook z Promu Kultury Saska Kępa – godz. 19:00

Aktorka, tancerz i choreografka wspólnie przyglądają się swoim korzeniom i historii, podejmują temat edukacji, ekologii i tożsamości, zastanawiają się, co dodaje im skrzydeł, a co je podcina. To wszystko w rytmach muzyki lat 80., folku i muzyki klasycznej.

Trio Absolutely Fabulous Dancers odpowiedzi i inspiracji szuka w przeszłości, historii Polski, w ruchu codziennym, pamięci ciała i narzędziach performatywnych. W ten sposób artyści z HOTELOKO movement makers budują swój niepowtarzalny i absurdalny styl taneczny. Podczas procesu towarzyszyły im pytania: Co nas ukształtowało? Dokąd zmierzamy? Czy ktoś wie, jak wyglądałoby nasze życie, gdyby nie narzucona nam z góry edukacja, przez którą musieliśmy przebrnąć? Czy, aby iść dalej, musimy się obudzić i oduczyć wszystkiego, czego najpierw musieliśmy się nauczyć? Czy można na nowo odnaleźć spokój, mimo historii zataczającej kolejne to samo koło?

Spektakl otrzymał nagrodę jury „Coup de Coeur” za oryginalność na Festiwalu Quartiers Danses w Montrealu (Kanada 2019) i był prezentowany w 2020 r. na festiwalach w Polsce i za granicą: m.in. Festival Danses-Cités Carcassonne_Francja, Mandala Performance Festiwal we Wrocławiu i Festiwal Kalejdoskop w Białymstoku.