29/09/2021 OPEN CALL / NOC TAŃCA 2021: FALA TAŃCA

NOC TAŃCA 2021: SOLAR MOVEMENT– 22.10.2021 / PIĄTEK

Deadline / Termin nadsyłania zgłoszeń:

30.09.2021 godz. 23:59

Organizator: HOTELOKO movement makers

Współorganizator: Centrum Promocji Kultury Praga Południe

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

OPEN CALL – NOC TAŃCA 2021: FALA TAŃCA w Warszawie

Zapraszamy do zgłaszania propozycji choreografii na wydarzenie, które będzie także okazją do obchodów 10 urodzin kolektywu HOTELOKO movement makers.

NOC TAŃCA 2021: FALA TAŃCA – 24.10.2021 / NIEDZIELA

Choreografie można zgłaszać w różnych stylach tańca, ze szczególnym uwzględnieniem tańca współczesnego, modern, jazz oraz nowej choreografii. Tematyka prac jest otwarta. Ze względu na realizację wieczorów w ramach urodzin HOTELOKO przedstawiamy główną ideę naszych działań.

Tworzymy projekty artystyczne, edukacyjne i społeczne dotykając takich tematów jak wspólnota, wolność, tolerancja, edukacja, tkanka miasta, tożsamość kulturowa. Naszym celem jest też szczególne zwróceniem uwagi na tematy związane z ekologią: zieloną transformacją, wodą pitną, energią solarną, zmianami klimatycznymi oraz przyszłością naszej planety.

ZASADY NABORU

Formy prezentacji:

– występ na żywo 24.10.2021 w godz. 19:00-22:00

– video dance, prezentacja filmu podczas wydarzenia 24.10.2021

Miejsce: Centrum Promocji Kultury Praga Południe, ul. Podskarbińska 2, Warszawa

Czas trwania choreografii/filmu: 1 min.-15 min.

Kto może aplikować?

Każdy, kto chciałby zaprezentować swoje możliwości taneczne / ruchowe / performatywne na scenie. Artyści i artystki, również z innych krajów, a także  młodzież (bez ograniczeń wiekowych). W przypadku zgłoszenia osoby niepełnoletniej, potrzebna zgoda rodziców/opiekunów prawnych.

Co oferujemy?

– przestrzeń do prezentacji Twojej pracy

– wspaniały czas wśród tanecznej społeczności

– promocję w mediach społecznościowych i na portalach związanych z kulturą

– obsługę techniczną

– profesjonalne zdjęcia

Warunki techniczne:

– scena 9 m x 8 m

– podłoga: czarne podesty

– czarny horyzont

– czarne kulisy z dwóch stron

– oświetlenie sceniczne, w tym kolorowe światła typu LED

– profesjonalne nagłośnienie

– mikrofon bezprzewodowy na statywie

– projektor wideo

– możliwość wykorzystania białego ekranu na horyzoncie

Próby w dniu występu ustalane indywidualnie w godz. 10:00-18:30 (między 30 min. a 60 min.)

Dobrze widziane jest przesłanie nagrania wideo istniejącej choreografii (YouTube, Vimeo, We Transfer, Google Dysk oraz inne formaty do uzgodnienia-prosimy nie przesyłać dużych plików na mail), ale możliwe także pokazy premierowe. Można także przesłać zdjęcia na mail: biuro@fundacjarozwojuteatru.pl z dopiskiem OPEN CALL i podaniem tytułu proponowanej choreografii.

Deadline / Termin nadsyłania zgłoszeń:

29.09.2021 godz. 23:59

ZGŁOSZENIA prosimy przesyłać poprzez

FORMULARZ

Pytania prosimy kierować na adres: biuro@fundacjarozwojuteatru.pl